English     دوشنبه 27 آذر 1396  
 • واحد تولید رزین UF  در واحد تولید رزین شرکت صنایع شیمیایی سامد فرمالین تولید شده توسط شرکت با اوره ترکیب می شود و پس از طی مراحل واکنش به رزین اوره فرمالدئید تبدیل می شود.
   
  این رزین در تولید نئوپان ، MDF تخته چند لایه و روکش چوب کاربرد دارد. رزین در این واحد با فرمولاسیون کاملا پیشرفته و بروز شده توسط متخصصان داخلی و مشاوران خارجی تولید می گردد. واحد تولید رزین دارای چهار رآکتور می باشد که شامل دو رآکتور 25 تنی جهت تولید رزین اوره فرمالدئید به صورت مایع بوده که از بزرگترین و مجهزترین رآکتورهای تولید رزین اوره فرمالدئید در ایران به شمار می آید.با توجه به حساسیت بسیار بالای چسب در طی واکنش ، کلیه مراحل فرآیند علاوه بر کنترل توسط واحد کنترل کیفیت ، در حین فرآیند تولید عوامل واکنش با دستگاههای پیشرفته توسط اپراتور تولید کنترل می گردد. سیستم کنترل رآکتورها تماماٌ با استفاده از سیستم PLC می باشد که طراحی ، ساخت و برنامه نویسی آن ها توسط متخصصان مجرب در داخل شرکت انجام گردیده است.

  پس از انجام فرآیند تولید و تأیید ان چسب از دو یا سه فیلتر عبور کرده و وارد مخازن می شود که در آنجا پس از کنترل نهایی و تأیید توسط واحد کنترل کیفیت چسب به قسمت بارگیری که شامل 6 مخزن 70تنی استیل بوده ، توسط خط لوله انتقال داده شده و آماده بارگیری و ارسال می شود.

  UF Resin
  UF Resin

   شرکت صنایع شیمیایی سامد حدود 70 درصد چسب مورد نیاز کارخانجات نئوپان و MDF سطح کشور را تأمین می کند و افتخار دارد برای اولین بار در ایران موفق به کسب استانداردهای  E1 و E2  اروپا گردد. طبق  این استانداردها درصد فرمالدئید آزاد در چسب به حداقل رسانده می شود تا از سطح نئوپان فرمالدئید آزاد نگرددو در نتیجه نئوپان سازان  بتوانند با استفاده از این چسب ، نئوپان خود را با بهترین کیفیت تولید و به خارج از کشور صادر نمایند.

  واحد دیگر رآکتورها شامل 2 رآکتور 10 تنی بوده که درآنجا رزین برای تبدیل شدن به پودر تولید می گردد. رآکتورهای این قسمت مانند رآکتورهای واحد قبل دارای سیستم کنترل و تولید مشابه هستند که چسب تولید شده در این قسمت جهت تبدیل به پودر اوره فرمالدئید انتقال می یابد.