• ورود
  • دریافت آپلیکیشن
واحد کنترل کیفیت

واحد کنترل کیفیت شرکت سامد به عنوان یکی از بخش های کلیدی شرکت، در راستای پیروی از روند توسعه پایدار و فراگیر، با بهره گیری از پرسنل مجرب و آموزش دیده و با استفاده از پیشرفته ترین ابزار و لوازم در زمینه و آزمون و کنترل انواع چسب، رزین، رنگ و مواد آلی به صورت شبانه روزی در حال فعالیت می باشد. سیستم کنترل کیفیت به صورت یکپارچه با سیستم های انبار، کنترل توزین، حمل و نقل و تحویل در ارتباط بوده تا با آسان سازی و سرعت بخشیدن به فرآیند کنترل کیفیت بستر مناسبی را برای تحویل به موقع و تضمین کیفیت محصولات فراهم سازد. این واحد با نظارت مستقیم در امر تولید، بکارگیری روش های بازرسی ویژه و نیز انجام انواع آزمایش های کنترل کیفی بر پایه استاندارد های معتبر ملی، بین المللی وکارخانه ای، از کیفیت مواد اولیه ورودی و ملزومات وابسته به آن محصولات در حال ساخت و نیز انطباق کیفیت فرآورده های نهایی بخش های مختلف تولید با استانداردهای موردنظر پس از تخلیه و بسته بندی اطمینان حاصل نموده، تلاش می نماید تا محصولات شرکت تولیدی و صنعتی سامد در کوتاهترین زمان و با بالاترین کیفیت به بازار عرضه و از ورود مواد اولیه نامرغوب به خطوط تولید و یا خروج محصولات نامنطبق احتمالی ممانعت گردد. با توجه به سوابق و فعالیت های ارائه شده، این واحد چندین بار به عنوان واحد نمونه کیفیت انتخاب وموفق به دریافت لوح تقدیر از سازمان ملی استاندارد گردیده است.

واحد تحقیق و توسعه (R&D)

واحد تحقیق و توسعه شرکت سامد در سال 1375 تأسیس گردیده و با بهره گیری از نیروهای انسانی متخصص و با در اختیار داشتن تجهیزات آزمایشگاهی تخصصی مرتبط با صنعت چسب و صنایع وابسته در راستای پیبشبرد و توسعه صنعتی اهداف ذیل را به عنوان خط مشی کلی فعالیته های تحقیقاتی و توسعه ای پیگیری می نماید:

1- بهبود مسمر کیفیت محصولات فعلی شرکت

2- کاهش ضایعات

3- بهینه سازی روش های تولید

4- طراحی و تولید محصولات جدید در صنعت چسب، رزین وپلیمر

5- طراحی و تولید مواد اولیه مورد نیاز صنعت چسب سازی بصورت آزمایشگاهی و تولید آزمایش صنعتی

واحد رآکتور

واحد رآکتور بعنوان قلب تپنده و یکی از پایه های اصلی تولید در شرکت سامد متشکل از شش رآکتور می باشد که در زمینه تولید رزین های ملامین فرمالدئید، اوره فرمالدئید، ملامین اوره فرمالدئید و اوره فرمالدئید پودری بصورت شبانه روزی فعال می باشد. استفاده از تکنولوژی روز دنیا، پرسنل مجرب و توجه به نیازهای مصرف کنندگان، این واحد را به واحدی پویا تبدیل نموده است.ارتباط نزدیک میان واحد رآکتور و واحد تحقیق و توسعه امکان تولید محصولات بهینه و رفع سریع مشکلات اعلام شده از سوی مصرف کنندگان را فراهم آورده است.

در رآکتورهای شماره 1 و 2 رزین های اوره فرمالدئید پودری به ظرفیت 20 تن تولید می گردد که رزین حاصله پس از ذخیره در مخازن موجود، جهت پودر شدن به واحد اسپری درایر انتقال داده می شود. رزین ملامین فرمالدئید دررآکتور شماره 3 و با ظرفیت 10 تن تولید می گردد. رآکتورهای شماره 4 و 5 و 6 به تولید رزین اوره فرمالدئید با ظرفیت هر رآکتور 25 تن اختصاص داده شده است. لازم به ذکر است رآکتور جدیدی به منظور تولید رزین ملامین فرمالدئید در حال احداث می باشد. فرمالین و فرم اوره (UFC) مورد استفاده در واحد رآکتور به طور کامل در شرکت سامد تولید می گردد. چسب های تولید شده در رآکتور، در مخازن مربوط ذخیره سازی می گردند. هماهنگی های لازم با واحد کنترل کیفیت به منظور تولید محصول مطابق با استانداردهای موجود صورت می پذیرد. مجموع تولید روزانه واحد رآکتور شامل 50 تن رزین پودری، 30 تن رزین ملامین فرمالدئید و 300 تن رزین اوره فرمالدئید می باشد. پرسنل فعال در این واحد بالغ بر 40 نفر می باشد که 15 نفر از آنها کارشناسان متخصص هستند.

واحد فرمالین

واحد فرمالین متشکل از شش سایت با ظرفیت تولیدی سالیانه 250،000 تن بصورت شبانه روزی در حال تولید می باشد.در واحد تولید فرمالین ابتدا متانول مایع به وسیله ی حرارت غیر مستقیم به بخار تبدیل شده، سپس به نسبت معین با جریان هوا مخلوط و از روی یک بستر کاتالیستی در دمای مشخص عبور می کند. پس از عبور مخلوط گازها از روی کاتالیت در رآکتور گاز فرمالدئید تولید می شود. فرمالدئید خروجی از رآکتور پس از سرد شدن به داخل برج جذب هدایت می شود. در اثر تماس متقابل با جریان آب، فرمالدئید موجود در گاز جذب شده و محلول فرمالین تشکیل می گردد. از آنجا که واکنش شیمیایی تولید فرمالدئید پیچیده و در عین حال خطرناک می باشد، یک سامانه پیشرفته رایانه ای با استفاده از سیستم PLC به طور خودکار فرآیند را تحت کنترل قرار می دهد. فرمالین تولید شده در واحد پس از کنترل های کیفی اولیه به مخازن ذخیره اصلی منتقل می گردد که بر حسب نیاز جهت مصارف داخلی و یا فروش به خارج از شرکت ارسال می گردد.

واحد کالیبراسیون

گروه کالیبراسیون از همان ابتدای تأسیس شرکت صنایع شیمیایی سامد زیر نظر فنی و برق فعالیت خود را در بخش های انجام خدمات کالیبراسیون داخلی و همچنین ارتباط و هماهنگی جهت انجام خدمات کالیبراسیون توسط پیمانکار آغاز نمود.

در سال ۱۳۹۰ با توجه به توسعه شرکت در بخش های مختلف و افزایش تجهیزات ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی و بالطبع افزایش فعالیت های خدماتی، نگهداری و تعمیراتی در این حوزه، واحدی مستقل به نام ابزار دقیق و کالیبراسیون تشکیل گردید. عمده فعالیت های این واحد به شرح ذیل می باشد:

الف- خدمات کالیبراسیون داخلی در کمیت های فشار، دما، جرم، PH، درصد اکسیژن گازها، ویسکوزیته، هدایت ویژه مخصوص مایعات و الکتریکی

ب- ارتباط و هماهنگی جهت انجام خدمات کالیبراسیون پیمانکاری

ج- نصب، تنظیمات، نگهداری و عیب یابی تجهیزات ابزار دقیق

د- اتوماسیون و مانیتورینگ صنعتی